Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Uroda czyli w inny sposób to atrakcyjność fizyczna, kiedyś seksapil czyli atrakcyjność erotyczna.

Uroda odmiennie jest to atrakcyjność fizyczna, ongiś seksapil (z ang. sex appeal) czyli atrakcyjność erotyczna, powiązana głównie z estetyką ciała, ale też aromatem, tembrem głosu, postępowaniem, bardzo pociągająca dla innych. Powierzchowność jest jednym z główniejszych czynników, decydujących o zachowaniu wobec innej osoby. Wpływa również na przydzielanie ludziom danych przymiotów uosobienia oraz sposób przewidywania ich postępowań w przyszłości.

uroda
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
Wyobrażenie o przymiotach ładnej i nieładnej osoby pojawiające się w mózgu powoduje, iż bezkrytycznie przerabiamy swoje zachowania tak, aby uznać owo złudzenie. Staje się to jedną z przyczyn tzw. samospełniającego się proroctwa. Atrakcyjność fizyczna jest silną okolicznością zamiłowania i lubienia. Realizuje niezwykle ważną rolę głównie w zaczynających się fazach budowania się związków. Dotyczy to miłości ale też przyjaźni. Sporo osób jest przekonana, że komentowana uroda człowieka odwołuje się do pojedynczych zapatrywań i wizji. W związku z tym usiłowania opisania cech wyglądu, które są ścisłe powiązane z atrakcyjnością fizyczną nie mają sensu. Okazuje się jednakże, że w widocznej większości przypadków ludzie trafnie oceniają to, czy dana osoba będzie się innym podobać. Znaczy to, że ludzie znają "kanon urody", obowiązujący i masowy w danej kulturze.

Dodatkowo indywidualne upodobania w ramach atrakcyjności fizycznej są bardzo podobne i wykazują wiele cech wspólnych. Niektórzy mężczyźni podobają się zarówno mężczyznom ale i kobietom, a panie wyglądające w określony sposób podobają się również obu płciom. Znaczy to, że kanony damskiej i męskiej urody są pospolite w danej społeczności, aby je podkreślić i dodać seksapilu, warto zastosować ...sprawdź. Znakomita większość jej członków zgodzi się co do tego, która osoba jest uważana za atrakcyjną. Atrakcyjność można też podkreślić, dbając o siebie, dobierając właściwy makijaż, fryzury, pielęgnując ciało i dłonie - zobacz co - te elementy muszą znaleźć się na Twojej półce. Atrakcyjności trzeba się nauczać, a przy tym działać cyklicznie i wytrwale. Każda kobieta powinna czuć się pożądaną, atrakcyjną, piękną i erotyczną.