Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czym jest laserowa depilacja?

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.


Jeżeli jest poprzedzona konsultacją z medykiem i zrealizowana przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę jest skuteczną oraz bezpieczną dla zdrowia strategią, z której coraz to częściej korzystają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.
odzież
Source: lokikoki.pl


Od innych sposobów pozwalających wyeliminować zbędne owłosienie laserową epilację odróżnia to, iż jej rezultaty są trwałe. Jest to możliwe, bowiem w czasie zabiegu wyzyskuje się zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy. Jak wygląda depilacja laserowa Wrocław? Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Wysyłana poprzez laser (zobacz: laser er-yag) wiązka silnego światła zostaje absorbowana przez melaninę, czyli barwnik mieszczący się w cebulkach włosów. Impuls laserowy zostaje zamieniany w termiczną energię, co wywołuje unicestwienie struktur odpowiedzialnych za przyrost włosków, dzięki temu nie odrastają.


Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com


Taki zabieg może powodować pewien dyskomfort jak też poczucie szczypania bądź pieczenia. Odbieranie tychże dolegliwości jest jednakże bardzo indywidualne a także zależy od naszej wytrzymałości na ból (w wyższym stopniu czułym osobom rekomenduje się użycie maści przeciwbólowej). Po przeprowadzeniu laserowej depilacji skóra jest zaczerwieniona, pojawia się też obrzęk okołomieszkowy. W większości wypadków znikają one już po paru godzinach, chociaż w wypadku bardziej delikatnej skóry utrzymywać się mogą przez kilka dób.
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od tego, jak wielką powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od 30 minut do nawet 2 godzin. Stąd wybierając gabinet warto kierować uwagę na to, jakiego sprzętu w nim się używa.