Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Krioterapia - leczenie chłodem, wspomaga w leczeniu bólu, można o nim zapomnieć

Krioterapia jest to terapia chłodem. Krioterapia bywa miejscowa czy ogólna - w kriokomorze. Terapia chłodem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać zadowolenie z życia a także odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, że krew zaczyna cyrkulować cztery razy szybciej aniżeli zwykle.
Krioterapia to metoda kuracji skuteczna w kuracji schorzeń stawów (RZS) a także mięśni oraz w terapii bólu.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Source: pixabay.com


Krioterapia Wrocław, bowiem w taki sposób medycy nazywają terapię bardzo małymi temperaturami, wykorzystywana bywa z powodzeniem od bardzo wielu lat. Krioterapia całkowita polega na oziębianiu całego ciała w komorach kriogenicznych. Miejscowa krioterapia stosuje sprzęty zakończone dyszą, która wygląda niczym rura odkurzacza - za jej pomocą schładza się wyselekcjonowane stawy, części skóry albo mięśnie. Krioterapia wyzyskuje naturalne odzewy organizmu na chłód.

Jesteś zdania, że ten wpis jest interesujący? Kliknij dodatkowo ten wciągający wpis (https://awodent.pulawy.pl/chirurgia-stomatologiczna/) - to niezwykle warte uwagi źródło informacji na opisywany temat.

Są to zachowania obronne, jakie przywracają równowagę działania całego ciała. Najpierw dochodzi do gwałtownego zwężenia naczyń krwionośnych w tkankach, bo w taki sposób układ broni się przed stratą ciepła. Krew płynie trochę wolniej, zaś oziębione tkanki są gorzej zaopatrywane w tlen oraz składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to wyłącznie sekundę. Następnie naczynka krwionośne poszerzają się po czym dochodzi do ich przekrwienia. Organizm zaczyna się bronić.


Rehafit
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com


Otaczające zimno działa na układ immunologiczny oraz hormonalny. Szybciej niż w normalnej temperaturze wydziela się endorfina, niezmiernie silny, naturalny środek przeciwbólowy. Aktywniej krążą substancje przeciwzapalne. Zmniejsza się napięcie mięśni.

Równie niebanalne treści dotyczące nakreślanej tematyki znajdziesz tu - zobacz więcej w tym artykule (http://www.poradniapraxis.pl/onkolog-poznan/). Zbadasz tę sprawę od innej strony!
Robią się one bardziej sprężyste, sprawniejsze a także mogą wykonać bardziej natężony wysiłek.
W trakcie pobytu w komorze krew nadciąga przede wszystkim do miejsc, w których panuje za każdym razem stała temperatura, zatem do czaszki, jamy brzusznej, zaś u mężczyzn również do moszny. Reszta ciała, głównie ręce a także nogi, po prostu stygnie.